Foto: VRT 1
Al zo'n twee weken lang is het bijzonder grijs weer met weinig variatie. Daar komt dit weekend eindelijk verandering in.
Vandaag krijgen we voor de middag misschien een paar kort opklaringen, maar daarna trekt de hemel opnieuw dicht. Het wordt opnieuw een erg bewolkte dag met af en toe wat gemiezer en 14 à 15 graden, voorspelt Bram Verbruggen op Radio2.
Ook morgen is het regenachtig bij temperaturen tot 14 of 15 graden. Na de middag kunnen er eventueel wel enkele opklaringen verschijnen.
Er komt een einde aan het grijze weer
In het weekend is er eindelijk verandering op til. "De weerblokkade die we nu al twee weken hebben, gaat verbroken worden", aldus Bram. "Het hogeluchtdrukgebied dat ons weer bepaalt, gaat worden weggeduwd naar het oosten, en vanaf het westen krijgen we lageluchtdrukgebieden."
Dat betekent dat we grotendeels verlost geraken van het grijze weer. Vooral zaterdag ziet er mooi uit, met zonnige periodes. Toch zijn er ook nadelen aan verbonden: het wordt frisser (tot nog slechts 12 graden) en het gaat harder waaien. "Dus de bladeren die nu nog aan de bomen hangen, gaan eraf."
"Zondag houden we het nog droog, tot 's avonds. En dan komen de regenzones er opnieuw aan", vervolgt Bram. "Dus van dit standvastige weer zijn we verlost, maar we verruilen het wel voor meer wind, voor wisselvallig weer met buien, maar ook af en toe een paar opklaringen."