Foto: VRT1
Xavier doet vanavond in ‘F.C. De Kampioenen’ plots extra zijn best voor Carmen. Zij laat zich die aandacht graag welgevallen, terwijl hij intussen zoekt naar een manier om een lastig gesprek te beginnen. Op aanraden van een collega probeert hij eerst de sfeer goed te krijgen. Maar dan vindt Carmen iets tussen zijn legerspullen en dreigt het gesprek helemaal anders te beginnen dan Xavier zich had voorgesteld. De herhaling volgt twee weken nadat de reeks ruim 456.000 kijkers trok.
Xavier moet drie maanden naar Afghanistan
VRT 1 zendt ‘Operatie Betina’ vanavond om 19.45 uur uit. In de laatste aflevering van het zeventiende seizoen krijgt Xavier Waterslaeghers een humanitaire opdracht waarvoor hij drie maanden naar Afghanistan moet. Thuis heeft hij iets uit te leggen. Hij ziet op tegen de reactie van Carmen en schakelt zijn collega Senne in voor raad. Die brengt hem op het idee om Carmen eerst gunstig te stemmen. Xavier volgt zijn advies en begint haar in de watten te leggen.
Het levert een situatie op waarin jij als kijker al weet waarom Xavier zo attent is, terwijl Carmen zich voorlopig gewoon laat verwennen. Johny Voners speelt Xavier en Loes Van den Heuvel vertolkt Carmen. Zodra zij tussen zijn legerspullen een vreemde ontdekking doet, raakt Xavier de controle over zijn voorbereiding kwijt. Hij had gehoopt zelf het moment te kiezen om zijn vertrek ter sprake te brengen. Nu heeft Carmen zelf een reden om vragen te stellen.
Pascale is Boma beu en krijgt sneller haar zin dan verwacht
Ook in het café is er iemand die een gesprek liever achter de rug heeft. Pascale heeft genoeg van Boma, die haar blijft lastigvallen, en zegt hem dat hij maar een andere vrouw moet zoeken. Boma laat er weinig tijd over gaan. De volgende dag verschijnt hij met Machteld aan zijn zijde. Voor Pascale, die hem zelf had weggestuurd, is dat even slikken. Zeker wanneer ze merkt dat Boma bij zijn nieuwe gezelschap ook een heel andere uitstraling krijgt.
Marijn De Valck en Danni Heylen spelen die tweede verhaallijn als Boma en Pascale. Waar Xavier vooral probeert te voorspellen hoe Carmen op zijn nieuws zal reageren, krijgt Pascale net te maken met een reactie waar ze zelf om gevraagd heeft. Boma doet wat zij hem heeft aangeraden, maar nu het zover is, merkt ze dat het haar toch meer doet dan ze had gedacht. Dat geeft de aflevering naast het nakende vertrek van Xavier nog een tweede reden om te blijven kijken.
‘F.C. De Kampioenen’ stond derde met 456.445 kijkers
Twee zaterdagen geleden stond de reeks derde in de Vlaamse dagrangschikking met 456.445 kijkers. Alleen de twee avondjournaals stonden hoger. Het nieuws van 19 uur op VTM telde 458.028 kijkers, een verschil van minder dan 1.600. Dat cijfer hoort bij de herhaling van ‘Proost!’, de aflevering waarin Carmen Xavier laat deelnemen aan een bierproefwedstrijd.