Foto: VRT 1
Er is gisteren op verschillende plaatsen sneeuw gevallen. Is dat vandaag ook het geval?
“Vandaag zijn er veel wolken,” licht weerman Bram Verbruggen toe bij Radio 2. “Er kan ook wat gedruppel vallen, maar het blijft eerst nog vaak droog. De wind is goed voelbaar en we gaan naar maxima van 6 graden.”
“Daarna gebeurt er iets bijzonders. In de loop van de avond en de nacht komt er plots veel zachtere lucht het land binnen vanuit het zuiden van Spanje. Dat zullen we ook wel voelen. Op zondag zijn er op veel plaatsen maxima van 17 graden. Dit is echt vrij extreem, want het gaat een dagrecord worden. Het blijft ook meestal droog, al staat er wel veel wind.”
“Maandag is er regen en wind bij 14 graden. In de namiddag kunnen er wel wat opklaringen zijn.”
“Vanaf dinsdag wordt het wisselvalliger en frisser. We gaan terug naar normale waardes voor deze tijd van het jaar. Het wordt dan maximaal 8 graden.”