Foto: Pixabay
Op 6 april start de paasvakantie. Voorlopig hebben we niet bepaald vakantieweer, maar daar komt binnenkort verandering in.
Woensdag op de meeste plaatsen mooi weer
Woensdag start in het westen zwaarbewolkt, in het oosten met een paar opklaringen. Die opklaringen bewegen zich richting het westen, dus in de loop van de dag gaan we overal de zon te zien krijgen, zegt Bram Verbruggen op Radio2.
In het westen kan dat echter een hele tijd duren. "Daar gaan in de namiddag ook een aantal stapelwolken zijn, met misschien lokaal een enkele bui. Maar op de meeste plaatsen droog weer met dus vanaf het oosten de zon." Het wordt dus best een mooie dag, met weinig wind en maxima tot 11 à 12 graden.
Het gaat op en neer
"Donderdag is een ander verhaal", vervolgt Bram. Er zijn veel wolken en in de loop van de dag trekt er een lichte regenzone van west naar oost, bij 10 of 11 graden.
Vrijdag is het opnieuw droog weer, maar er komen wel meer en meer wolken opzetten. Tegen de avond is er dan opnieuw een regenzone. "En zo gaat het een beetje op en af", vat Bram samen.
Zachtere temperaturen
Zaterdag ziet er regenachtig uit, maar het wordt wel beduidend zachter: tot 15 graden. "Zondag zien we alweer de zon, later wat regen en tegen de avond opnieuw opklaringen. Het wordt opnieuw 15 graden."
Mooi weer in de paasvakantie
Het ziet ernaar uit dat die zachtere temperaturen blijven, en dat het ook minder wisselvallig wordt. "Dus de paasvakantie ziet er niet slecht uit. We gaan naar zacht weer, en begin volgende week ook droog en zonnig." Klinkt veelbelovend!