Regen of toch droog? Dit weer krijgen we op oud- en Nieuwjaar
LHX
Regen of toch droog? Dit weer krijgen we op oud- en Nieuwjaar
Foto: Wirestock Creations/Shutterstock.com

Veel mensen hebben activiteiten gepland voor oud en nieuw. Naar het vuurwerk gaan kijken, een nieuwjaarswandeling of zelfs een nieuwjaarsduik. Daarom is het goed om te weten wat voor weer het wordt.

Woensdag zien we een afwisseling tussen bewolkte periodes en opklaringen. Er is wel kans op een licht buitje en in de Hoge Venen wat sneeuwval. In de loop van de namiddag worden de opklaringen over het noordwesten wellicht breder. De maxima in Vlaanderen liggen tussen 3 en 6 graden, voorspelt het KMI.

Een droge nieuwjaarsnacht

Tijdens de nieuwjaarsnacht blijft het droog. Ideaal dus om buiten naar het vuurwerk te gaan kijken. Opklaringen en wolkenvelden wisselen elkaar af en het wordt minimum -2 graden.

En bewolkte nieuwjaarsdag

De eerste dag van het nieuwe jaar brengt veel lage bewolking. In de loop van de namiddag zorgt een zwakke neerslagzone vooral over het noordoosten voor wat regen en sneeuw. In de late namiddag, aan de achterzijde van de neerslagzone, ontstaan er brede opklaringen vanaf de kust. We halen maximum 6 graden.

Meer kans op winterse buien

Hoe de volgende dagen van 2026 eruitzien? Op zaterdag wisselen zon en wolken elkaar af. Er is een toenemende kans op winterse buien, ook in Vlaanderen. Ook op zondag wordt het wisselend bewolkt met opklaringen. Vooral in het noordoosten is er dan kans op winterse buien.

Meer nieuws

Meer nieuws

.