Foto: Photonews
Karen Damen sport niet graag, maar om zich voor te bereiden op de 'K3 Originals'-shows is ze weer volop beginnen trainen. In de podcast 'Coach on the Couch' praat ze erover met haar personal trainer.
Je zou het haar niet nageven, maar Karen Damen is dit jaar 50 geworden. "Ik kan het echt niet geloven", zegt ze erover in 'Coach on the Couch'. Ze voelt zich eerder 35 jaar.
Uiteraard merkt ze wel dat haar lichaam de afgelopen jaren wat stroever is geworden, als ze te lang in dezelfde positie heeft gezeten, bijvoorbeeld. Ook uit haar auto stappen doet ze iets minder gezwind. "Ik had vroeger een heel lage auto, ik ben blij dat die weg is", lacht ze.
"Ik heb wel hier en daar eens wat kwaaltjes, maar dat is normaal zeker? Het is niet dat ik met iets heel hard sukkel."
Hallux valgus
Of toch? Ze heeft één probleem waar ze regelmatig last van heeft: hallux valgus. Dat betekent dat haar grote teen scheef staat, waardoor er een knobbel aan de binnenkant van haar voet ontstaat.
Hallux valgus kan pijnlijk zijn en het lopen bemoeilijken. Het kan behandeld worden met het dragen van brede schoenen, steunzolen en het doen van bepaalde oefeningen om de beweeglijkheid van het gewricht te behouden. Als dat niet helpt, kan een operatie worden overwogen.
"Het doet soms echt heel, heel veel pijn", aldus Karen. "Ik wil me eraan laten opereren, maar het schijnt dat dat een heel zware, moeilijke en pijnlijke operatie is, en dat het tóch terugkomt."
Lees ook: “Zo kan Karen Damen na haar optredens met K3 Originals gaan rentenieren”
Zit Karen in de overgang?
Voor de rest gaat het gelukkig goed met haar. Ze weet zelfs niet of ze al in de overgang zit. Een van de symptomen kan zijn dat je altijd moe bent. "Maar dan zit ik al 50 jaar in de overgang", klinkt ze. "Ik neem ook een pil die je doorneemt, dus ik heb al heel lang mijn regels niet meer."